رونالدو آرام، نیمار عصبانی؛ تو لایق رئال مادرید نیستی!

به گزارش وبلاگ فناوری دیجیتالی، تحقیقات موید آن است رئال مادرید نباید مبلغ هگفتی برای خرید نیمار صرف کند.

رونالدو آرام، نیمار عصبانی؛ تو لایق رئال مادرید نیستی!

به گزارش ورزش سه، کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی یوونتوس و چند ستاره دیگر، موضوع مطالعه ای بودند که به وسیله دانشگاه کولوون در بلژیک و شرکت SciSports انجام شد. این تحقیقات به منظور تجزیه و تحلیل رفتار بازیکنان فوتبال در شرایط تحت فشار بودن، با تماشای بیش از هفت هزار مسابقه در هفت جام مختلف از سوی این گروه صورت گرفته و حالا به مرحله نهایی خود رسیده است.

جسی دیویس، یکی از شخصیت های اصلی این پروژه شرح داد: ما مدلی طراحی نموده ایم که قادر به برآورد مقدار فشار روانی در هنگامی که یک بازیکن پا به توپ می گردد بوده و داده ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

فرض کنید جریان یک بازی در دقیقه 89 گره خورده و در این میان یک بازیکن تصمیم می گیرد تا به جای پاس دادن، برای گل زدن اقدام کند. این مدل صحت تصمیم، فشار وارد شده بر بازیکن و اینکه چگونه این ضربه، نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار داده را تجزیه و تحلیل خواهد نمود.

جان وان هرن، دیگر محقق این پروژه اضافه نمود: سناریوی ایده آل این است که بازیکنان عملکردی با ثبات، بدون هیچگونه تاثیر پذیری از فشار ارائه دهند. این تحلیل ها نشان می دهد که کریستیانو رونالدو هیچ فشاری را حس نمی نماید و در عملکرد وی ثبات وجود دارد.

اما به اسم مثال نیمار تحت تاثیر فشار حاکم بر جریان بازی قرار گرفته و در لحظات حساس تصمیمات غلطی می گیرد. از این حیث لوییس سوارز هم همچون اوست.

هرگاه جریان بازی های سخت و حساس، نیمار بیشتر کوشش می نماید به مهارت های فردی خود تکیه کند و به همین علت یا آغاز به دریبل زدن می نماید و یا از هر جا به سمت دروازه حریف شلیک می نماید، اما این در حالیست که شاید پا به توپ کردن هم تیمی ها و پاس دادن انتخاب بهتری باشد.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد این دسته از بازیکنان مانند نیمار نمی توانند فشارهای فراوان و طولانی مدت را تحمل نمایند. به همین علت شاید رئال مادرید نباید سرمایه گذاری بزرگی برای انتقال ستاره برزیلی انجام دهد زیرا او زیر فشار انتقال به تیم رقیب بارسلونا، احتمالا قادر به ارائه توانایی هایش نخواهد بود.

منبع: زندگی روز

به "رونالدو آرام، نیمار عصبانی؛ تو لایق رئال مادرید نیستی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونالدو آرام، نیمار عصبانی؛ تو لایق رئال مادرید نیستی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید